Konaklama,  Mekan

Gazelle Resort & Spa – 2017

Ramazan ayında gittik. Tabi talep o dönemde düşük olunca fiyat da güzeldi, hatta kampanya yapmışlardı. Sık tercih edilen bir tarihte fiyatlara baktığımda bizim ödediğimizin 3 katıydı.

Baştan söyleyeyim hamamdır spa’dır seven birisi olarak gördüğüm en sofistike, detaylandırılmış belki de cılkı çıkarılmış genel kullanım odaları var. Tuz odası, buz odasi, şok odası… Hamam, sauna, buhar odası standart zaten.

Bir de günahı artık önce yapanların sonra da benim gibi kullananların belki de boyununa. Sanki ormalık bir alan olması gereken yerde yapılmış gibi. Tabi termal su kaynağı bulunmuş ender bir alansa tüm kötü hislerimi geri alıyorum. Altta drone çekimimden otel ve etrafı görülebilir. Doğası şahane bir yerde kurulu.

İsmine yakışacak şekilde (Gazelle, Türkçe ceylan demek) tellerle çevrilmiş bir alan içerisinde ceylan ve geyik var. Ceylan pek bir sinirliydi, tellerin arkasından bizi takip edip sürekli boynuzlarıyla sert sert koşup tele vurarak gerdi bizi de kendisini de.

Geyik tam yatış, dönüp bakmadı bile.

Bir küçük açık mavi bir de koyu mavi alttaki gibi iki havuz vardı dışarda. Küçük olana içerideki havuzdan ulaşılıyor. Büyük havuz kapalıydı, sanırım daha sıcak aylarda kullanılır oluyor.

Alttaki gibi büyük yeşil alan – sahalar da var. Profesyonel spor takımları da kullanıyor sanırım hatta biz ordayken bir basketbol takımı da oradaydı.

Mevsimden midir yoksa yüksek bir noktada olduğu için yıl içinde hep böyle midir bilmiyorum ama hava bir açtı bir kapattı. Bahar ve yaz dışında hele spa sonrası dışarıda fazla takılmamak lazım. Öneridir; soğuk bir mevsimde giderseniz yalnız ilk ulaştığınızda dışarıyı bir kolaçan edip bir daha çıkmayacak şekilde içerde takılmak lazım.

Odalar bu şekilde. Bildiğimiz, afill ya da yarı-afilli otel standartlarında. Zaten yatmak için odaya girecez. Hatta duşu bile kullanmayacaz.

Aşağı spa kısmına inmek çok garip oluyor. Üst baş normal giyinmiş şekilde odaya girip, bornozlarla çıkıp otelde de bornozla dolaşmak hep bir garip hissettiriyor arkadaş. İlk 5 dakika utangaçlığını bir atamadım.

Nam-ı diğer emvai çeşit odalar sağlı sollu. Ufak ya da büyük bir ekipseniz toplu davranmaya çalışmamak lazım. Zaten kim nerde ne yapıyor takip etmek zor. Biri saunadan şok odasına giriyor, biri tuz odasında oturuyor. Neyse en son havuzda buluşalım diyip ayrılmak lazım.

Alttaki fotoğraftak gibi burası da içerideki havuz. Ortadaki boşluktan dışarı çıkabiliyorsunuz. Bu dışarı açılır havuz fantazisini de anlamış değilim. Neredeyse bu tarz tüm otellerde var. bir keresinde dışarı sağlam soğuktu sinüziti arttırdık, dikkat. Havuz da spa odalarının çeşitliliğine yakışır şekilde kocaman. Bir üre sonra sıcak su ya da ortam baş ağrıtmaya başlayınca havuz iyi geliyor.

Ciddi bir indirime rağmen otel boştu, hem babamızın tarlası gibi takıldık hem hijyen konusunda tadından yenmez bir durumdu.

Pek bir sevdik burayı hatta yılbaşı akşamları da bol eğlenceli olduunu duyup 2019 yılbaşında da gitmeyi düşündük ama Haymana daha yakın geldi. Artık yine bir az kullanılan zamanda güzel bir kampanya kovalamaya bakacağız.