e-Yazi

Facebook ile Abone Ol

Facebook'da Tavsiye Et

Yardım

Kayıt Olma
 
Yazı yazmak istemiyorsanız, yayınlanan yazıları üye olmadan takip edebilirsiniz.
Üye olarak, yazı ekleyebilir ve yazarların profiline ulaşabilirsiniz.
 
Üye olmak için solda bulunan bölümden üye kaydı yapmanız gerekir.
Kayıt Ol'a tıkladığınızda karşınıza gelen formu doldurmanız gerekir. Formu doldurduğunuzda, mail adresinize bir link iletilecek ve bu linke tıkladığınızda üye kaydınızı yapmış olacaksınız.
Tanımladığınız kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme girerek, üye girişinizi tamamlamış olursunuz. Böylece solda karşınıza 3 menü gelecektir.
Editör Kullanımı
 
Üstteki menüden makale yazma seçeneğini tıkladığınızda bir editör açılacaktır. Herhangi bir ofis programı ile aynı mantıkta çalışır. Yalnız altta yazınızın içeriğini (gezi, fotoğraf,mekan) ve herkes ya da yalnız üyeler tarafından okunma seçeneklerini seçmelisiniz.
 
Editörde 3 önemli özellik vardır.
 
İmaj Ekleme
 
Bunlardan biri imaj ekleme; imaj kopyala yapıştır mantığıyla maalesef eklenemyor.
Editörün sol alt köşesinde duran resim seçeneğinden ancak eklenebilir.
 
 
Resim butonuna tıklandığında alttaki ekran açılır. Bu ekranda altta istenilen imaj bilgisayardan seçilir ve servera upload edilir. Daha sonra upload edilen imaj seçilerek makaleye eklenir.
 
 
Harita Ekleme
 
Editörün bir diğer önemli özelliği Google Harita eklenebilmesi.
Yazınızın istediğiniz herhangi bir bölümüne şu kodu girerseniz yazınızın orjinalinde haritanız oluşur;
 
 
Burada width; harita genişliği, height; uzunluğu, lon ve lat da enlem ve boylam bilgileridir. Zoom haritaya hangi uzaklıktan bakacağınızı belirtir. 0-19 arası bir değerdir, değer büyüyünce harita yakınlaşır. Tam bu enlem boylamda bir nokta oluşur ve noktanın yanında açılan menüde text bölümüne yazdıklarınız gösterilir. Yukarıdaki yazdıklarınızla alttaki harita oluşur.
 
 
Video Ekleme
 
Editör butonlarının sağ altında bulunan "Allvideos plugin" butonuna tıkladığınızda karşınıza bir ekran gelecektir.
 
Açılan ekranda Media Type Video seçip, URL kısmına istediğiniz videonun (YouTube, Dailymotion,vs) web linkini kopyalayıp yapıştırın. Yazınız yayınlandığında video otomatik açılacaktır.