Yemek

Timboo Cafe – Armada – Ankara

Armada ilk açıldığından beri mimarisinden midir, içindeki mağazalardan mıdır bilmiyorum ama zaman geçirmektense, işi bitirip çıkmalık bir alışveriş merkezi oldu. İkinci binayı yaparlarken daha da mı batmak isityorlar diyorken, iki bina arasında açılan yeni restoran ve cafeler sayesinde baya iş yapar güzel bir yer oldu.
Timboo Cafe de Armada’da iki bina arasında kalan Hayat Sokak’da. Armada, Panora ve Kentpark’da şubeleri var.
İlk Timboo’ya Panora’da gittiğimde, her masada bir çocuk ve çocukların elinde dvd player kulağında kulaklık vardı. Meğer Timboo veriyormuş bunları. Kötü bir oyalama biçimi olsa da ebeveynler açısından tercih edişen bir yer olduğu kesin. Altta menüde çocukları da düşünüyor olmalarının sebebi bu.
Mekan altta bu aralar revaçta olan raf ve rafta bilimum yurtdışından gelme sos kavanozları ile döşenmiş.
Armada şubesinde çocuk arabası ile gittiğimizde birçok kişi beklemesine rağmen bizi öne aldılar. Haftasonu yer bulunamayacak kadar kalabalık oluyor.

Timboo’da geniş bir menü var. Benim tercihim genelde burger oluyor. Köftesini kendileri yapıyor. Sanırım alevde ya da közde yapılıyor. Güzel bir is tadı oluyor ette. Masalara baktığımda bolca Mini Tims sipariş edildiğini görüyorum.
Fiyatlar her öğlen tercih etmek için biraz zorlayıcı olabilir :). Arada bir uğramak için gayet hakkını veriyor diyebilirim. Timboo’da genelde her masada göreceğiniz kavanozda gelen meyve suyu karışımları. Yemekle olmasa da yemekten sonra çok ferahlatıcı oluyor. Amaaaaa tabi ki yemekle beraber buranın en bombastik içeceği fesleğenli ayran için derim ben.

 

İki kişi, bir burger, bir et wrap istedik. Et wrap lezzetli ama unutulmayacak bir tad değil. Yanında baharatlı patates ve yiyeceğe özgü bir sos ile beraber geliyor.
Hamburger ekmeği biraz bayat da olsa, burgerin tadı bunu unutturuyor. Etin lezzetinden ziyade, pişirme yöntemi ve etteki is tadı çok başarılı.
Armada, Hayat Sokağı iyi oldu.
Timboo’nun burada olması da iyi oldu.
Alkol yok, olsa daha iyi olurdu. Ama çocuklu aileler olmazdı heralde.
Hem belki daha az kalablaık olurdu.
Neyse, ben henüz yapmadım ama menüdeki burgerlerin tümünü denemeniz dileğiyle…