Konaklama

Relais Giulia

Relais Giulia Otel, Roma’da,
Tiber Nehri (Tevere) kıyısında, piazza Navona, Campo del Fiori’ye çok yakın, aynı zamanda Vatikan ve Trastevere arasında sessiz, sakin, iyi tasarımlı bir butik otel.

Bulunduğu konum ve otelin kalitesi sebebiyle tavsiye ediyorum.
Nehirden bir içerideki sokak (Via Giulia) üzerinde bulunan otel, daha çok yeni açılmış. izim gittiğimiz 22 Nisan 2012’de henüz ilk müşterileriydik.
Çok kısa bir yürüyüş ile Piazza Farnese, hemen bir sonraki meydan olan Campo De’ Fiori’ye rahat erişilebiliyor. Ayrıca, Campo De’ Fiori’nin 200 metre kuzeyinde de Piazza Navona var.

Otel’in batı tarafında Vatikan bulunuyor. Burası da otele yaklaşık 10 dakika mesafede.

Konumuna ilişkin ayrı bir gösterge olarak da, Roma’nın son dönemde daha çok bilinen ve sevilen bölgesi Trastevere’ye olan yakınlığından bahsedebiliriz. Otel’in bulunduğu sokaktan, sevimli ve huzurlu bir yürüyüş rotası ile yaklaşık 20 dakika sonra Trastevere’nin merkezine varılıyor. Trastevere Nehrin karşı tarafını ifade eden bir sözcük; karşıya geçmek için Ponte Mazzini ya da Ponte Sisto köprülerinden birini kullanabilirsiniz, özellikle Ponte Sisto, mimari olarak güzel bir yapı.

Otel’in odaları rahat, konforlu, büyüklük olarak ideal. Banyosu da iyi tasarlanmış. Ve güzel bir haber de, kahvaltının odada sunuluyor olması. Otel’in küçük bir de avlusu var, orada kısa oturmalar hoş olabilir. Yapının eski kullanımı sebebiyle sahip olduğu mimarinin sunduğu ışık etkileri, sessizlikler gibi olumlu etkileri mevcuttu.
RELAIS GIULIA
Rome Via Giulia 93, 00186 Roma – Tel. +39 0695581301 – info@relaisgiulia.com
http://www.relaisgiulia.com/