Yemek

Pool Pub – Çayyolu – Ankara

Pool Pub Çayyolu, Arcadium AVM arkasında. Daha önce Gop’da Uğur Mumcu caddesi üzerindeydi. Hala orada bir şube var mı, bilmiyorum.
Girişinde otopark ve vale var. Yer bulamazsanız cadde üzerine ya da Arcadium yakınlarına park edebiliyorsunuz.
Adı Pool peki pool var mı, vallahi var. Hatta havuz yanında tuvaletlerde duş bile var ama henüz havuza gireni görmedim. Zaten yüzemezsiniz bile sadece serinlemeye yarayacak büyüklükte.
Yazın bahçe çok güzel. İster çime oturun, ister geniş bahçeye, ister tente altına ister havuz başına. E tabi isterseniz içeri.
Havuz başına bekar ve çocukluları pek almak istemiyorlar, bilginiz olsun.

Bahçe çok güzel, yemekler güzel, porsiyonlar resmen göz dolduruyor, alkol var, dart var. Herşey güzel.
Ama 3 sıkıntı var.

 
-Bazen park yeri bulunmuyor.

-Fiyat ve kalite konusunda fiyat çok ağır basıyor.
-Servis berbat. Bu sadece benim fikrim değil. Servisteki yavaşlık ve kabalık yüzünden bir daha oraya gitmem diyen çok insan tanıyorum.
Park yerindeki lüks arabalara ve özellikle haftasonu akşamları, yazın ise her daim dolu olması insanların çok da sıkıntı yaşamadığını anlatıyor.
Fiyatlara menüden bakablirsiniz. Menü gayet kabarık. Burada sadece birkaç sayfasını ekledim.
Fiyat kalite demiştim ya, ithal ve yerli biralar neredeyse aynı fiyat. Buradan da anlaşılıyor herhalde.
Üstte enginarlı salata. Yiyenler çok lezzetli dedi.
Altta tavuz külbastı. Tavuk sevmesem de bu aralar, birisi yerken gördüm hemen ben de istedim. İnce dilinmiş iyi pişmiş 5-6 parça tavuk çok lezzetli. Kesin deneyin.
Peki servis niye sıkıntılı ve kaba?
Öncelikle çok güzel bir açık hava mekanı olduğu için çok kalabalık ve garsonlar sanki bu kalabalığa yetişemiyor gibi bir izlenim yarattı. En az 3 gidişimde isteğimi en az iki kere tekrarlamak zorunda kaldım.
Son gidişimde acılı tavuk kanat istedim. Zeytinli acı soslu tavuk göğsü geldi.
Dedim kanat istemiştim. Dedi işte zeytinli kanat.
Eşim “bu kanat değil ki” derken ben kendimi kahkaha atarken buldum.
Yanlış çıkmıştır diyip değiştirdi ama komiksiniz lan!
Bir sefer de hesabı alırken birkaç kredi kartı verdik. Ablacım bir türlü hesabı toplayamadı. Telefonumu çıkardım hesabı doğrulaması için. “Sonunda birisi akıl etti!” dedi. Sanki benim işim. Çek, hesapla, getir. Sonra gelsin laf atmalar, laf sokmalar, sinir bozuklukları.
Şimdi Arcadium altına da alkol alabileceğiniz birsürü seçenek eklendi, bir de Nish var yakınlarda. Tamam mekan çok güzel ama sadece bira içmek için gelecek hesabı düşündükçe ayaklarım direnmiyor değil.