Yemek

Hacettepe Park Restaurant – Ankara

Park Restaurant, Hacettepe Hastanesi 5 no’lu otopark içinde. Hastaneye Sıhhiye yönünden Adnan Saygun Caddesi’nden ve Dikimevi yönünden Trafik Amirliği’nde iki giriş var.

Mekana girildiğinde ilk göze çarpan Güney Doğu Ankara manzarası. Yani Çamlık, Kızılay, Çankaya, Gop, Dikmen’i seyrederek yemek yenilebiliyor. Alkol de var, oh.
Restaurant’ın iç mekanı da var, genişçe de bir balkonu. Dışarıyı ancak balkondan görebiliyorsunuz. Kış vakti gittik bu yüzden balkon seçecekseniz kalın giyinmekte fayda var. Direk pencere kenarında oturamadık bile soğuktan.
Ana yemek olarak ızgara ve kömürde et ve tavuk var. Menüde küşleme de vardı ama güvenemedim.
Ben beyti sarma istedim, eşim çöp şiş.
Bu aralar eşim tadlara fazlaca duyarlı olduğu için çöp şiş yiyemedi. Muhtemelen çöp şiş kuzu etiydi.
Yemeklerimizi değiştik. İkisi de lezzetliydi, ama unutulmayacak bir tad değildi.

 

Menüdeki mürekkep naylon dosyaya çıkmış, değiştirmek o kadar zor mudur ki? Bir A4 çıktı sonuçta.
Meze ve zeytinyağlılarda menü gayet kalabalık ama ne sorsak yok dediler, biz de ne varsa bi gösterin bari dedik.
Pazar günü akşam gitmiştik maalesef, haftaiçi gitsek tüm menüye ulaşabilirmişiz. Adliye, hastaneler, sıhhye gibi çalışma mekanlarına yakın olduğu için, haftaiçi kalabalıkta gelmek daha mantıklı olacak sanırım. Kalabalıkta tüm menüye ulaşabilmek mi, tenhada azla yetinmek mi? Bir dakika niye tercih yapayım ki ya…
Haftaiçi saatlerce çalışmamın bir tek sebebi var; para kazanmak. Tüm gün ne için çalıştığımı bilirken emeğimin nereye gittiğini bilmemek saçma olur heralde. Hesap ayrıntıları silik bir kağıtta geldi. Hesabı getiren için bunu görmemek imkansız. Tekrar hesaplattım. Gelen yeni adisyon çok özenle hazırlanmıştı.
Herşeye rağmen muhteşem manzarada alkol alabileceğiniz sınırlı sayıda yerlerden biri. Haftaiçi gitmekte fayda var.