glenmorangie nectar dor
İÇKİ,  VİSKİ

Glenmorangie The Nectar Dor Viski Tadım Notları

Glenmorangie The Nectar Dor Viski hakkında bilgiden önce Glenmorangie Damıtımevi ve 10 yıllık The Original ekspresyonu için şu linkte az buçuk zaman harcayın derim. Glenmorangie The Original 10 Tadım Notları. Linke gitmeden devam edecekler için hızlıca not geçeyim. Glenmorangie genelde rafine, meyvemsi tatlı karakterde viskiler üretir. Bunun yanında farklı aromaları da bolca içerir bu yüzden seveni çoktur. Ayrıca daha önce farklı içki beklemiş fıçıları, viski olgunlaştırmak için çok başarılı şekilde kullanıyorlar. Daha önce içerisinde yüksek alkollü şarapların beklediği fıçılar ve The Nectar Dor gibi beyaz şarapların bekletildiği fıçıları kullanıyorlar.

Bu konuda diğer ekspresyonların tadımlarına da şuradan ulaşabilirsiniz.

Glenmorangie The Quinta Ruban 14 Viski Tadım Notu

Glenmorangie The Lasanta 12 Viski Tadım Notu

Glenmorangie The Nectar Dor viskiye daha önce içerisinde Fransız tatlı beyaz şarabı olan Sauternes bekletilmiş fıçılarda bitiş veriliyor. Yoğun gövdeli, bol aromalı bir şarap, bu aromaların bir kısmı viskiye de geçiyor. Bu versiyonda yıl bilgisi yok, %46 alkol oranıyla şişelenmiş.

Kokusu meyvemsi, özellikle şeftali, narenciye, kuruyemiş ve hafif ahşapsı. İçimi yakıcı çikolata, kiraz-vişne karışımı, vanilya ve bal tadı geliyor. Damakta uzun süre kalıcı, bitişte hiç bir acılık yok. Beyaz çikolata ve kuruyemiş tadı uzun süre ağızda kalıyor.