Türkiye'den

Ege Şelaleleri 1 – Karacasu Çağlayan Şelalesi

Aydın özellikle yaz aylarında sıcaktan kavrulurken insan kaçıp sığınacak bir vaha arıyor. Ben de bu süreç içerisinde bu mekanı bir ziyaret etmek istedim. Alanın tabiat parkı ilan edilmesi gibi çalışmalarında olduğunu söyleyeyim ki etrafındaki durum biraz daha anlaşılsın.
Çağlayanımız Aydın İli Karacasu İlçesi Bahçeköy sınırları içerisinde yer alıyor. Kuyucak İlçe merkezi İle Pamukören Mahallesi arasında güneye Karacasu İlçesine doğru giden yolda Yenice Mahallesine gelindiğinde batıya doğru Bahçeköy Mahallesine devam eden yoldan yaklaşık 2,5 km sonrasında bu mekana varılıyor.
{harita width=’500’|height=’400’|lat=’37.825202’|lon=’28.517940’|zoom=’9’|text= Caglayan}

Alan dağların arasında küçük bir oluk ve çağlayandan oluşuyor. Aydında ovalar hariç su genelde sıkıntı olduğundan bu akan su çağlayan olarak nitelendirilse de bir fırtına değil:D Karacasu Belediyesi gelenler için bir kaç piknik masası koymuş, alanı çoğunlukla Yenice ve çevresindeki insanlar kullansa da temiz tutmayı beceremeyen bir ekip olduğu anlaşılmakta lakin çevrede poşetler cam şişe kırıkları gibi genel çöpler görülebiliyor. Buraya gelen yol özellikle son 300-500 metrede bozuluyor motosikletle gelmiyorsanız o bölgeyi yürümeyi düşünmeniz uygun olacaktır. Hem son noktada araçların manevrası için uygun yer sıkıntısı bulunmakta.
Google olmasa ne yapacaktık diyerekten bu koordinatları da buraya koyayım. E37.825202° B28.517940° Diğer şelaleleri de bir ziyaret edip burada paylaşmayı umuyorum niyetimi de başlığa numara ekleyerek biraz belli etmek istedim.
Vahanın içi:
{youtube}qcvR4IWxMkU{/youtube}

Alanın girişi sol taraftan patika ile dağlara doğru yol alabilirsiniz.

alt
alt
Sote:D
alt
Yoldan 2 kare
alt
alt