Yemek

Ankara Mekan Potporisi

IF Performance Hall, Ankara
Ankarada Tunus caddesinde konumlanmış  mekan’da önceden if rock bar vardı. Şimdilerde ise yenilenen konspetiyle pop müzik çalınıyor bu mekanda. Mekan olarak tek takıldığım nokta en güzel konserlerin perşembe günü 00.00da olması ya arkadaş çalışıyoruz, sabah erken kalkıyoruz bu günde ne var anlamıyorum. Örneğin Zakkum konseri her ayın son haftası Perşembe günleridir. Yada Cem Adrian … Bunun gibi daha çok örnek verebilirm. Nekadar saçma ve kalabalık bulsamda sıkıldığımda yada değişiklik aradığımda mutlaka 1 saatte olsa uğrarım. 
Yıllardır aynı çizgisinde devam eden kaliteli bir mekan ama bana göre  artık ufak gelmeye başladı. Bu arada hafta soları gidecekseniz mutlaka rezervasyon yapmayı unutmayın. İçecek fiyatlarını hatırlamıyorum ama bir çok mekana göre uygundu.  Bu arada konser fiyatlarıda 20.00-30.00 TL arası değişiyor.
Adres: Tunus Cd. No:14, 06410 Çankaya
Telefon:(0312) 418 9506
 
Barnie's
Tepe Prime da konseptini beğendiğim mekanlar arasında yerini alıyor Barnie's. Yemeklerinin leziz olması dışında  kahve ve tatlı menüsünüde  seviyorum. Özellikle ev yapımı  tremisu. Bu arada Latte , ve Türk kahvesinide çok beğendim. Sahibi bir kadın işletmeci kibar nazik ve güleryüzlü. Her sorunla ilgilenmeye çalışıyor.  Çalışanları için de aynı şeyleri söylemek mümkün gayet ilgililer. Müzikleri çok başarılı.
Kötü yanlarıda var  tabi öreneğin bir arkadaşım grup fırsatlarından almış ve çok ilgisiz ve prosiyonlarının çok az olduğunu söylemişti.
Bir keresinde Sertap Erener Tepe Prime geldi bizde arkadaşlarla hadi hem sertap dinleriz, hemde birşeyler yeriz diye Barnies’e oturduk. Fakat içkiyi zorunlu tuttular. Yemekleri soğuktu. Çay kahve servisleri yoktu. Oyüzden önerim konser zamanlarında gitmeyin. Zevk alamıyorsunuz. Yinede  yazın Tepe Prıme’da ki en iyi mekan diyebilirim.
Adres:Tepe Prime
Telefon:(0312) 284 1100
 
 
Bayram Usta Çukurambar
Bayram Usta Konya yolu üzerinde bir akaryakıt istasyonunun içinde başladığı yolculuğa Çukurambar şubesiyle devam ediyor. Biz  de rahatlığı açısından Çukurambar şubeyi tercih ediyoruz. Çok köşede kalmış bir mekan olmasına rağmen baya kalabalık.  Çalan Türk Sanat Müzikleri enfes, seçimlerini takdir ettik.
Garson hemen yiyecekleri sayıp siparişler alınıyor.
Başlangıçlar doyurucu.  Mevsim salata bol malzemeli ve taze.  Şalgamı Adana’dan geliyor.Yoğurtlu semizotu ve patlıcan ve pişmiş soğan lezzetli.
1’er porsiyon yaprak kebap ve adana sipariş etmiştik. Fakat ben dayanamayıp yaprak tavayıda  denemek istedim.  İyikide denemişim dedirtecek enfes bir lezzetti. Tabikide bitiremedim. Okadar çoktuki iki kişide doyabilir. Aslında sadece yaprak deneyin derim. Çünkü adanası lezzetsiz ve soğuk geldi.Tırnak pidelerin üzerinde salça olmasıda şaşırtıcı bır tat vermiş. Közlenmiş biber, domatesede diyecek söz yoktu.
NOT: Herzaman çok kalabalıktır. Ramazan’da mutlaka rezarvasyon yaptırın.
Fiyat: Yaprak Kebap : 19 TL, Adana: 19 TL,Yaprak Tava 26
Adres: Kızılırmak Mahallesi, 1450 Sokak, No 1/A, Çankaya, Ankara
Telefon: 0312 2852123
 
Huqqa
Kapının önü lüx araçlarla dolu olan ve kasıntı insanların toplandığı mekan içi gayet şık bir şekilde tasarlanmış Huqqa. Ortamı hoş , ambiyans güzel .Et bonfile istedim. Gayet lezzetli ve güzel pişmişti. Zaten etin nasıl pişeceğine siz karar veriyorsunuz. Arkadaşımda fajita  istemişti.Ffajitanın sunumunu hep sevimişimdir. Hani o sıcacık sunum ve  dumanlar çıkıyorya. Şuan bile canım istedi.  Tadı da gayet güzeldi.  
Nargile çok revaşta 2 masadan birinde nargile var neredeyse. İlginç olan birşey daha var, Bir yerde tavla oynarken hemen arkasında yemek yiyen insanlar aslında farklı konseptler oluşturulmaya çalıştırılmış. Fakat bu başarısızlığa sebep olmuş. Tavla sesleri eşliğinde yemek yemek yada sohbet etmek hoş değil gerçekten. Lavobo çok şık her tarafta çiçekler mevcut. Bir çok oda mevcut  Huqqa’da ne işe yaradıklarını bılemiyorum.
Sanırım Bürokrat görüşme odaları.  Başta kasıntı bir ortam var demiştim ya sbebi şu, Herkes bırbırıne başkanım sayın mılletvekilim, sayın danışmanım diye sesleniyor. Anlaşılıyorki. Bürokrat çoğunluğun geldiği yer burası. Fiyatlara gelince  ortalama  20 tl'nin üstünde.  Alkol yok. Nargilenin çok pahalı olduğunu söylemişti bir arkadaşım. 50 TL civarında olduğu duyumu geldi. Bunları bilerek gitmekte fayda var. Afiyet olsun.
 
Adres: Çukurambar Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No 39
Telefon:0312 2870666
 
Adem Doruk Alabalık Tesisleri
Eryaman’da oldukça geniş alana sahip  yeşillikler içinde salaş bir yer. Birçok organizasyona  hizmet verebilecek kapasitede olduğunu söylüyorlar çalışanlar. Balık deyince akla alkollü içecekler gelebilir ancak mekanda içki yok.
İlk Şubesi Karşıyakadır.Alabalık kendi üretimleri. Menü genellikle balık üzerine yoğunlaşmış. Her çeşit balığı bulmak mümkün. Alabalık sevmeyenler için mevsimine göre diğer balık türlerinden hamsi, levrek, çupra seçmek mümkün. Ben hiç balık yemem, diyorsanız üzülmeyin buradan aç kalkmazsınız. Et ve pide çeşitlerini, ara sıcaklarını deneyebilirsiniz. İkram olarak masaya mevsim salata, yeşillik, domates turşusu, karışık turşu ve irmik helvası ayran geldi. Gobit ekmekle süper fikir. İsterseniz  semaverde çay söyleyebilirsiniz.
 
Hem içeride hem de bahçede oturma yerleri mevcut. İçi ahşaptan dizayn edilmiş. Tahta sedirler, halı dokuma minderler,  tavanda aslı kilimler, otantik aksesuarlarla kır evi havası yaratılmış. İç mekanda ısıtma için kullanılan soba da ortama çok uymuş.
Fiyatlar: Hamsi tava 15-17 TL, alabalık  ızgara 16, Levrek ızgara 17 TL, içecekler 1 -5 TL arası . Diğer balık restoranları ile kıyaslandığında fiyatlar çok uygun.
 
Adres: Altay, 06793 Etimesgut/Ankara
Telefon:(0312) 280 0051