Yemek

7 Mehmet – Antalya -2013

Bir kaç gün Antalya’ya yolum düştü. Antalya’lı bir arkadaşıma sordum, 7 Mehmet’i önerdi. İnternette bolca çok pahalı olduğu konusunda yorum okudum. Ya Bilkent’de yemek yemekten alıştım enteresan fiyatlara, ya da Antalya’da yaşam çok ucuz. Menü fotoğraflarından görebilirsiniz fiyatları. Yorum sizin. Bana çok da tuzlu gelmedi. Afilli bir mekan sonuçta.

Pekiii niye gelesiniz buraya?
Kaliteli bir mekanda, ortalama mezelerle alkol de alarak karın doyurmak için gelin. İş yemeği için şahane, aile yemeği için gayet uygun…
Aman efenim bir lezzet patlaması yaşamalıyım, bir kırmızı – beyaz ete doymalıyım diyorsanız bence başka seçenekleri değerlendirin.
Kaliteli bir mekan dedim. Deniz görür bir yerde. Geniş bir bahçe içerisinde ama bahçe yazın kullanılır mı bilmiyorum. Biz kışın ve akşam vakti gittiğimiz için iç mekanda oturduk. Giriş kapısında binanın ödüllü bir yapı olduğu konusunda bir bilgilendirme var. Mekan ferah, geniş ama bana kamu kurum lokallerini anımsatmadı değil.
Mezelerden başladık yemeğe. Faba, rus salatası, pancar turşu, zeytinyağlı lahana sarma ve çoban salata.
Faba ilk kez yedim. Sevmedim.
Lahana sarması iç malzemesi güzeldi ama dışındaki lahana da keşke biraz yumuşak olsaydı. Ya lahanada bir sıkıntı vardı ya da pişirmede.
Kış da olsa Antalya’dayım, salatada o saman gibi sera domates yerine başka bir alternatif bulunurdu sanki.

 

Ana yemek 3 kişi; iki kalın et şinitzel, bir çöp şiş istedik. Çöp şiş iyi pişmiş, et yumuşak lezzetliydi.
Ama ben şinitzel istedim 🙁
Neresi kalın et anlamadım şinitzelin. Dış terbiyesi her nasıl ise etin bütün lezzetini almış götürmüş satamadan getirmemiş bile. Sanki bu et bi külbastı olsa şahane olur; yumuşacık, ama yanlışlıkla şinitzel olmuş bi kere.
Yanında yine samanımsı domates, patatesleri tam öğütülmemiş ağzınıza tane tane gelen püre ve pirinç pilavı ile beraber geliyor.
7 Mehmet geniş bir alkollü içecek menüsü sunuyor. Özellikle şarap için çok seçeneğiniz var. Mekandaki diğer müşterilerin tümü rakı tercih etmişti. Benim de bir gün sonra işim olduğu için yalnız bir bira içtim.

Fiyatları menüden görseniz de, 2 kalın şinitzel, 1 çöp şiş, mezeler, birer içki 140 TL ödedik. Nezih ferah bir mekanda yemek yemiş olduk, karnımız doydu, ortalama ya da biraz üstü bir fiyat ödedik.

Ama herşey süper miydi? İnternette bu kadar yorumu yapılan, kocaman ve deniz gören bir arazi üzerinde oturan, menüsünde bu kadar geniş şarap seçeneği ve fiyatları ortalamanın üzerinde olan bir yer biraz daha lezzetli mi olmalı ne?